Počet dovolenkárov
Vyberte dátum príchodu a odchodu
Hľadať

3 najkrajšie pláže na Maldivách

Dovolenka v raji. Aj tak sa označuje dovolenka na Maldivách, kde môžete okrem bielych piesočnatých pláží a priezračného mora zažiť aj bezkonkurenčné služby ako z rozprávky. Zažite luxusnú dovolenku na súkromnom ostrove, plávajte s korytnačkami, plávajte s húfom farebných rýb a objavujte najkrajší podmorský svet plný korálov v Indickom oceáne.

Dovolenka v raji. Aj tak sa označuje dovolenka na Maldivách, kde môžete okrem bielych piesočnatých pláží a priezračného mora zažiť aj bezkonkurenčné služby ako z rozprávky. Zažite luxusnú dovolenku na súkromnom ostrove, plávajte s korytnačkami, plávajte s húfom farebných rýb a objavujte najkrajší podmorský svet plný korálov v Indickom oceáne. To všetko Vás čaká na Maldivách, ktoré tvorí viac ako tisíc ostrovov a ostrovčekov. My Vám teraz predstavíme 3 najkrajšie pláže na Maldivách, zážitok, na ktorý určite nezabudnete!

Reethi Beach

Jedna z najkrajších a najzaujímavejších pláži na Maldivách sa nachádza na ostrove Fonimagoodhoo, ležiacom severovýchodne od atolu Baa. Dostať sa sem môžete priamo z hlavného mesta Maldív Male kombináciou lietadla a člna alebo na priamo, hydroplánom za približne 35 minút. Táto obľúbená pláž hlavne novomanželov je priam gýčovo krásna. Biely piesok, šumiace tyrkysové more, dokonalé služby a reštaurácie ponúkajúce miestne špeciality. Najväčším zážitkom je svetielkujúca pláž, čo toto miesto robí ešte romantickejším. Za týmto prenádherným javom stojí fytoplankton (vzácny druh rias), ktorý Vám bezpochyby zabezpečí zážitok na celý život.

Ihuru Beach

Táto nádherná biela piesočnatá pláž sa nachádza 17 kilometrov od hlavného mesta Male. Turisti sem cestujú za bielym jemným pieskom, ktorý sa tiahne ďaleko do oceánu, preto je plytká voda vidieť aj s lietadla. More je tu tiché a pokojné, keďže sa pláž nachádza v lagúne, nemusíte sa báť veľkých vĺn či vetra. Dokonalú tropickú atmosféru dotvárajú palmy s kokosovými orechmi a banánmi pozdĺž pláže, či opice na stromoch a plávajúce korytnačky pri brehu. No a ak by ste sa predsa aj nabažili tohto suchozemského života na pevnine, rozptýliť sa môžete pod morskou hladinou s potápačskou výbavou a obdivovaním dokonalého podmorského sveta.

Lily Beach

V našom zozname troch najkrajších pláží Maldív určite nesmie chýbať pláž Lily. Nájdeme ju na ostrove Huvahendhoo, ktorý patrí pod južný atol Ari. Okrem toho, že pobrežie je tu naozaj prenádherné, zažijete tu naozaj všetko. Biele piesočné pláže Vás lákajú k vychutnávaniu si slnečného dňa, pestrofarebné rybky motivujú na šnorchlovanie a prenádherné korálové útesy Vás zlákajú na potápanie s profesionálnym inštruktorom. V podvečer sa môžete vybrať do jednej z viacerých ázijských či medzinárodných reštaurácii a užiť si tak romantickú večeru vo dvojici pri nezabudnuteľnom západe slnka.