Počet dovolenkárov
Vyberte dátum príchodu a odchodu
Hľadať

Čo by ste mali vedieť predtým, než vycestujete na Maldivy?

Táto obľúbená dovolenková destinácia hlavne v období zimných mesiacov poskytuje dokonalý únik za teplom. Biele pláže, tyrkysové more, slnečné počasie, vilky na vode a nadpriemerné služby lákajú turistov z celého sveta.

Táto obľúbená dovolenková destinácia hlavne v období zimných mesiacov poskytuje dokonalý únik za teplom. Biele pláže, tyrkysové more, slnečné počasie, vilky na vode a nadpriemerné služby lákajú turistov z celého sveta. Preto sme si pre Vás pripravili pár najdôležitejších informácií, ktoré by ste o Maldivách mali vedieť predtým, než do tejto luxusnej krajiny vycestujete.

Kedy je najvhodnejší čas cestovať na Maldivy?

Keďže sa Maldivy nachádzajú neďaleko rovníka v Indickom oceáne, teplota sa tu celoročne pohybuje od 27°C do 32°C. Teplota vody je tu konštantne okolo 27°C, čo zaručuje bezproblémové kúpanie v mori v ktoromkoľvek ročnom období. Striedajú sa tu však dve ročné obdobia a to obdobie sucha a obdobie monzúnov. Ak sa sem chystáte na dovolenku, odporúčame využiť práve obdobie sucha, ktoré je tu v mesiacoch od decembra do apríla. Práve v týchto mesiacoch je najväčšia pravdepodobnosť, že si na vysnenej dovolenke užijete slnečné počasie, vysoké teploty a nižšiu vlhkosť. Od mája do novembra sa tu vyskytujú monzúny, kedy Vás čakajú vydatné dažde trvajúce aj niekoľko dní.

Ktorý rezort na Maldivách je pre Vás ten pravý?

Maldivy tvoria 26 korálových atolov, ktoré tvoria viac ako tisíc ostrovov a ostrovčekov.  V súčasnosti si môžete vybrať z viac ako 200 hotelových rezortov. Ak neviete, ktorý hotelový rezort je pre Vás ten pravý pomôžeme Vám z výberom.
Na Maldivách si môžete vybrať hotelové rezorty označované 3 až 5 hviezdičkovými hotelmi. Čím vyšší počet hviezdičiek, tým luxusnejšie služby Vás v danom hotelovom komplexe čakajú. Vyberať si môžete taktiež z dvoch typov ubytovania a to plážové vilky alebo vilky priamo na vode. Je už na Vás či preferujete priamy dotyk z prírodou a vyberiete si vilku na vode alebo sa na Maldivy chystáte s deťmi a uprednostňujete bezpečnú vilku s vlastnou plážou. Výber konkrétneho hotelového komplexu závisí od toho, čo od dovolenky očakávate. Ak hľadáte rušnejší rezort s množstvom športových atrakcií, odporúčame popozerať väčšie ostrovy, ktoré ponúkajú veľké množstvo aktivít a rušnejší život. Ak sa na Maldivy chystáte s deťmi, vyberajte hotel, ktorý disponuje detskými ihriskami, kútikmi a animáciami. No a ak sa chystáte do tejto krásnej krajiny vo dvojici v očakávaní súkromia a romantiky, odporúčame vyberať z hotelových komplexov označovanými ,,Adult Only“.

Aké pravidlá treba dodržiavať na Maldivách?

Ako už iste viete, Maldivy sú moslimská krajina, kde platia určité pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať aj my ako turisti. Ženy by mali nosiť šaty či sukne minimálne s dĺžkou pod kolená a určite by ste mali dbať na zakryté ramená, ideálne aj lakte. Muži si môžu dovoliť ,,odhaliť“ viac, preto im stačia krátke nohavice nad kolená, ale mali by taktiež dbať na zahalené ramená. Nudizmus sa v tejto moslimskej krajine nepodporuje! Tieto pravidlá však platia ,,len“ na miestnych ostrovoch a mestách, v hotelových rezortoch nie. Ak sa chcete okúpať na verejnej pláži v niektorom z miest, musíte vyhľadať Bikini Beach. Inak sa v oceáne môžete okúpať iba oblečený. No a ak sa chcete s vysnívanej dovolenky vrátiť nádherne opálení, bez zbytočných ,,bielych“ miest od plaviek, ubytujte sa vo vilkách na vode, kde budete mať dokonalé súkromie na všetky Vaše nudistické aktivity.

Aké stravovanie Vás čaká na Maldivách?

Väčšina potravín a ingrediencií sú na Maldivy dovážané s okolitých krajín ako India, Brazília, Austrália či Európa. Jediné, čo v tejto krajine môžete ochutnať čerstvé sú exotické ovocie ako melóny, marakuje, banány, kokosy či listová zelenina. V hotelových rezortoch však máte na výber polpenziu, plnú penziu či All Inclusive. My odporúčame All Inclusive, keďže stravovanie v miestnych reštauráciách je drahšie, ako by ste si mysleli. Mali by ste mať na mysli aj to, že Maldivy sú moslimská krajina, preto ak si radi k obedu alebo večeri doprajete pohár vína, ceny alkoholu sú výrazne vyššie. No každopádne by ste mali vyskúšať aj miestnu kuchyňu, ktorá je skutočne výnimočná a v kombinácii s romantickou večerou v presklennej podmorskej reštaurácii s 8 chodovým menu to bude zážitok na celý život.

Aké zážitky Vás čakajú na Maldivách?

Väčšina turistov sem chodí za dokonalými službami, bielym pieskom a tyrkysovým morom. Okrem vylihovania na pláži, chytania bronzu a relaxácie ponúkajú Maldivy aj plno ďalších zaujímavých aktivít. Práve v tejto krajine si môžete vyskúšať potápanie s profesionálnym inštruktorom alebo šnorchlovanie, keďže v okolí ostrovov sa nachádzajú prekrásne korálové útesy a pestrofarebný podmorský svet. Taktiež môžete zažiť plávanie s korytnačkami alebo žralokmi. Windsurfing a kitesurfing je samozrejmosťou, no ak hľadáte adrenalín, jazdy na skútroch Vaše chúťky určite uspokoja. No ak už ste sa mora nabažili, dokonalý relax si môžete užiť aj na pevnine. Profesionálne SPA služby a wellness procedúry v hotelových komplexoch Vás privedú do raja. A ak ste dobrodružný typ, neprebádaná príroda na ostrovoch by mohlo byť niečo pre Vás.